منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 465
 بازدید امروز : 123
 کل بازدید : 693844
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.5762

خط مشی HSE
خط مشی مدیریت سبز

اخبار مهم

تامین اکسیژن مراکزدرمانی باخودروهای مطابق باالزامات ایمنی در شرکت فجر

شرکت فجرانرژی خلیج فارس، اکسیژن مورد نیاز مراکز درمانی را با استفاده از خودروهایی که مطابق استانداردها والزامات ایمنی تجهیزشده اند،تامین می کند.
ادامه مطلب >>

تقدیر شبکه بهداشت و درمان عسلویه از پتروشیمی زاگرس

شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه با اهداء لوح تقدیر و تندیس از پتروشیمی زاگرس در ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت در حوزه سلامت و درمان تقدیر نمود.
ادامه مطلب >>

مهمترین اقدامات محیط زیستی صنعت پتروشیمی در مرداد 1400

امضای تفاهم‌نامه همکاری پتروشیمی پردیس با سازمان حفاظت از محیط زیست با هدف حمایت از جنگل‌های حرای استان بوشهر - رونمایی پتروشیمی کارون از محصول جدید «پتروکربن» و تبدیل ضایعات به محصول ارزشمند ‏- بازچرخانی صد در صدی پساب صنعتی برای اولین بار در سطح صنایع نفت و پتروشیمی توسط پتروشیمی تبریز
ادامه مطلب >>

آیین نکو داشت سال طلایی صنعت پتروشیمی

آئین نکوداشت سال طلایی صنعت پتروشیمی یکشنبه دهم مرداد ماه با حضور بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ، مدیران عامل هلدینگ ها، مدیران عامل شرکت های پتروشیمی آغاز به کار کرد.
ادامه مطلب >>

تقدیر از مدیرعامل جم‌صنعت کاران به دلیل اجرا و استقرار الزاماتHSE

در جلسه‌ای با حضور «نادر کاظمیان»، مدیر مجتمع و «فرهاد مولایی»، رئیس امور HSE پتروشیمی جم با اهدای لوح سپاس از مدیرعامل شرکت جم‌صنعت‌کاران تقدیر صورت گرفت.
ادامه مطلب >>

تامین اکسیژن مراکزدرمانی باخودروهای مطابق باالزامات ایمنی در شرکت فجر
تقدیر شبکه بهداشت و درمان عسلویه از پتروشیمی زاگرس
مهمترین اقدامات محیط زیستی صنعت پتروشیمی در مرداد 1400
آیین نکو داشت سال طلایی صنعت پتروشیمی
تقدیر از مدیرعامل جم‌صنعت کاران به دلیل اجرا و استقرار الزاماتHSE
آرشیو
  بهداشت  
 

يكي از مهمترين اهداف صنايع بزرگ، توليد بيشتر و با کيفيت در سايه توجه به مسائل بهداشت، ايمني و محيط زيست، داشتن نيروي كاري سالم، محفوظ از بيماري ها و حوادث شغلي و محيطي عاري از آلاينده‌ها مي‌باشد.

 

در شرکت ملی صنایع پتروشیمی توجه به بهداشت، ایمنی و محیط زیست جزء مسئولیتهای عمومی این شرکت بوده و با توجه به ماموریت سازمانی، توسعه برای زندگی بهتر را آرمان خود قرار داده و در این راستا در صدد است تا با ایجاد محیطی امن و عاری از آلودگی، تمامی حوادث و اثرات سوء بر افراد، محیط زیست و تاسیسات را حذف و با بهبود فرآیندها، تولید محصولات با کیفیت عالی را تضمین نماید.

ادامه... 

 
  محیط زیست  
 

پتروشیمی به عنوان یکی از بخش‌های اصلی صنعت کشور، طلایه‌دار ایجاد ارزش افزوده در منابع نفت و گاز است. این صنعت به عنوان دارنده مقام اول صادرات غیرنفتی در جهت شکوفایی اقتصادی کشور، توسعه پایدار، بومی‌کردن فناوری، توسعه صنایع پایین‌دستی (تکمیلی)، ایجاد اشتغال و... نقشی اساسی بر عهده دارد. طبق آمار سال 97، تعداد 59 مجتمع پتروشیمی با مجموع تولید 72/3 میلیون تن محصول در سال، در حال فعالیت هستند:

- منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی (ماهشهر): 22 مجتمع با ظرفیت تولید 25/7 میلیون تن در سال

- منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه): 17 مجتمع با ظرفیت تولید 32/7 میلیون تن در سال

 ادامه ...

 
   ایمنی
 

تولید " پایدار و ایمن " و پیشگیری از حوادث از اهداف اصلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران می باشد که در سال های اخیر با توجه به واگذاری شرکتهای پتروشیمی به بخش خصوصی این امور اقدام به سیاست گذاری، برنامه ریزی و پایش موردی از شرکتهای تولیدی و هلدینگهای صنعت پتروشیمی کشور جهت ارتقاء شاخص های ایمنی و تولید پایدار در سطح صنعت پتروشیمی و با تمرکز بیشتر بر وضعیت ایمنی طرح ها و پروژه های توسعه ای داشته است .

معرفی الگوهای رایج بین المللی در حوزه ایمنی و همچنین بهره گیری از تجارب حوادث صنعتی در داخل و خارج کشور از دیگر اهداف این امور بوده که با استفاده از تجارب نخبگان صنعت و همکاران متخصص این حوزه مناسب ترین و منطقی ترین تصمیم سازی صورت خواهد پذیرفت

ادامه ... 

   پدافند غیر عامل
 

در راستای مصونیت سازی و کاهش آسیب پذیری ناشی از تهدیدات داخلی و خارجی و ایمن سازی تاسیسات صنعت پتروشیمی کشور، امور پدافند غیرعامل و مدیریت شرایط اضطراری شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در سال ۱۳۸۹ تشکیل گردید. از آنجائیکه مجموعه اقدامات غیر نظامی بمنظور افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیتهای ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات در قالب فعالیتهای پدافند غیرعامل تعریف می گردد این شرکت در گام نخست اقدام به طبقه بندی مجتمع های پتروشیمی از منظر حیاتی، حساس و مهم بودن آنها نموده است که مهمترین اهداف این کار، پیاده سازی الزامات و مصوبات پدافند غیرعامل در شرکتهای تولیدی و پروژه های صنعت پتروشیمی متناسب با ماهیت و وضعیت هر شرکت بوده است .

ادامه ... 

 

 

كليه حقوق اطلاعات و مطالب اين سايت محفوظ و متعلق به شركت ملي صنایع پتروشیمی می باشد
Copyright © 2013 National Petrochemical Company - All rights reserved