امام علی (ع) «کسی که تقوا را انتخاب کند سختی ها برایش شیرین می شود و فشار مشکلات و ناراحتی ها از او برطرف می گردد و مشکلات پیاپی و خسته کننده بر او آسان می شود و مجد و بزرگی از دست رفته چون قطرات باران بر او فرو می بارد، رحمت بازداشتة حق به او باز می گردد و نعمت های الهی پس از فرو نشستن برای او به جوشش می آیند و برکات تقلیل یافته برای او فزونی می گیرد »
منو اصلی
اخبار > یک بررسی تجربی..


  چاپ        ارسال به دوست

یک بررسی تجربی..ویمبوش، جی. سی.، شپارد، جی. ام. ، و مارخام، اس. ای

ویکتور و کالین (1988)، چندین بعد از جو اخلاقی که در سازمان ها و زیر مجموعه های سازمانی وجود دارد را مشخص کردند. ما در سطوح مختلفی از تجزیه و تحلیل، به بررسی ارتباط بین این ابعاد از جو اخلاقی و رفتار اخلاقی پرداختیم. با استفاده از تحلیل درونی و  میانی (WABA)، (در مقایسه با دانسریو، الوتوو و یامارینو، 1984 ) ، حمایت جزئی برای یک رابطه بین ابعاد جو اخلاقی و رفتار اخلاقی مشاهده شد.  Wimbush, J.C., Shepard, J. M., & Markham, S. E.


Abstract:

Victor and Cullen (1988) identified several dimensions of ethical climate that exist in organizations and organizational subunits. We tested the relationship between these dimensions of ethical climate and ethical behavior at different levels of analysis. Using Within and Between Analysis (WABA) (cf. Dansereau, Alutto and Yammarino, 1984), partial support was found for a relationship between dimensions of ethical climate and ethical behavior.دانلود فايل : anemp.PDF ( 348KB )


١٩:٠٠ - 1398/08/30    /    شماره : ١٢١٤٢    /    تعداد نمایش : ٤٧١خروج
كليه حقوق اطلاعات و مطالب اين سايت محفوظ و متعلق به سایت ایران اخلاق می باشد